پیام تسلیت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم بمناسبت ارتحال عالم مجاهد، حضرت آیت الله حاج شیخ ابراهیم امینی(ره)


بسم الله الرحمن الرحیم
ارتحال عالم مجاهد و فقیه اخلاقی حضرت آیت الله حاج شیخ ابراهیم امینی موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.
آن مرحوم طی سالیان متمادی در حوزه های علمیه اصفهان و قم از محضر عالمان بزرگی چون امام خمینی و علامه طباطبایی بهره های فراوان برد و با آغاز نهضت بزرگ اسلامی، در کنار سایر شاگردان و یاران امام خمینی به مبارزه با رژیم منحوس پهلوی پرداخت. پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز  در جایگاه های مهمی نظیر مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای بازنگری قانون اساسی و امامت جمعه قم، منشأ آثار و برکات فراوان بود.
اخلاص، ساده زیستی، تواضع، روحیه مردمی، صداقت و صراحت لهجه و مشی معتدل و به دور از ملاحظات سیاسی و جناحی، از جمله ویژگی های اخلاقی برجسته ای بود که آیت الله امینی را به چهره ای محبوب و دوست داشتنی برای آحاد مردم خصوصا جوانان تبدیل کرده بود. آثار مکتوب به جای مانده از ایشان که در عین عمق و غنای علمی، دارای قلمی ساده و روان است، روشنی بخش مسیر جویندگان علم و فضیلت بوده و خواهد بود.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن تسلیت ضایعه اسفناک رحلت این عالم وارسته به محضر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله)، جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم، حوزه های علمیه، بازماندگان و عموم شاگردان و ارادتمندان ایشان، از درگاه خداوند متعال برای روح آن مرحوم علو درجات و حشر با اولیائش را مسئلت می کند.

▪️مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
99/2/6