بیانبه مجمع بمناسبت حوادث اخیر کشور

بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در خصوص حوادث اخیر کشور
بسم الله الرحمن الرحیم
حوادث روزهای اخیر در شهرهای مختلف کشورمان و حرکت کور برخی عناصر فریب‌خورده در ایجاد آشوب و اغتشاش و تخریب اموال و دارایی‌های شخصی و عمومی و سر دادن شعارهای ساختارشکنانه، نگرانی و آزردگی خاطر دلسوزان انقلاب و ارزش‌های اسلامی را در پی داشته است.
اکنون ماهیت غیرمردمی و ضدانقلابی این جریان با تأیید و حمایت سران جنایت‌کار جهان استکبار و قدرت‌های مرتجع منطقه، آشکارتر شده است و ملت شریف ایران طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخوبی دریافته است که آمریکا و اسرائیل در دشمنی ، تحریم و جنگ با مردم ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکرده اند.
در این شرایط حساس، توجه به نکاتی چند، ضروری به نظر می‌رسد:
1. ملت ایران باید توجه داشته باشد که هرگونه اصلاحی از طریق نقد و تذکر مشفقانه و دلسوزانه صورت می‌پذیرد و خواسته‌ها و مطالبات به‌حق آنان باید از طرق مسالمت‌آمیز به گوش مسئولان رسانده شود.
2. مسئولان در قوای مختلف و سایر نهادهای حاکمیتی باید خود را پاسخ‌گو در برابر ملت بدانند و در راستای رفع فقر، گرانی، تبعیض، فاصله طبقاتی و... تلاش جدی کنند.
3. جناح‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی و رسانه‌ای به دعواهای خسته‌کننده پایان دهند و برای حل مشکلات جامعه راهکار ارائه کنند. وضع موجود محصول عملکرد یک دولت و یک جناح نیست و با همت یک دولت و یک جناح نیز برطرف نخواهد شد.
4.  افرادی که با عملکرد غیرمسئولانه خود در دوران صدارت‌شان، در پدید آمدن شرایط نابسامان کنونی نقش‌آفرین بوده‌اند، حق ندارند با دامن زدن به نارضایتی‌ها، جای متهم را با شاکی عوض کنند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم همزمان با دهه بصیرت، ضمن درخواست از اقشار مختلف مردم به حفظ بصیرت و هوشیاری و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، از مردم انقلابی و همیشه در صحنه قم دعوت می‌کند تا با حضور در راهپیمایی وحدت‌بخش روز چهارشنبه 13 دی ماه 96 بساط آشوب‌گران و اغتشاش‌گران را در هم پیچیده، مایه امیدواری دلسوزان اسلام و انقلاب در سرتاسر دنیا و یأس و سرخوردگی دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم شوند و بار دیگر وفاداری قم پرشکوه را به آرمانهای  امام و انقلاب اسلامی به اثبات برسانند.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
12دی ماه 1396