بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی


مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم طی بیانیه‌ایی ارتحال آیت‌الله هاشمی را به همه دوستداران انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه و مراکز علمی و دانشگاهی کشور، خاصه مقام معظم رهبری (مدظله) تسلیت گفتند.
به گزارش خبرآنلاین، بیانیه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال نابهنگام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی (رحمه الله علیه)، یار دیرین امام راحل (ره) و یاور صادق و فداکار مقام معظم رهبری (مدظله) را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم (عج)،حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته)،مراجع عظام تقلید (حفظهم الله)، مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی ، خانواده معظم له و همه ی دوستان و همراهان آن یار سفر کرده تسلیت عرض می نماییم .
امروز هاشمی در میان ما نیست ولی زندگی و سیره و سیر مبارزاتی او پیش روی ما است، مردی که در راه تحقق اهداف امام راحل (ره) و زمینه سازی نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار آن از هیچ کوششی فروگذار نکرد.
او با فکر بلند و سعه صدر و آینده نگری و توکل بر خدا و توسل به ائمه معصومین (ع) و صبر بی انتها و استقامت بی نظیر و هوش سرشار در بین ما شناخته می شد.
مقامات علمی و شایستگی های اخلاقی و معنوی او ، از وی عالمی عامل و دانشمندی زمان شناس ساخته بود که در پی انجام وظیفه و رسالت انقلابی خویش بود و در این راه از ملامت گری خنّاسان و هتّاکان و فحاشان نهراسید و همچنان بر سر پیمان خویش با امام راحل (ره) و شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی و شهیدان هشت سال دفاع مقدس که خود فرماندهی شان را بر عهده داشت، پای فشرد.
ایشان علیرغم داشتن مقامات اجرایی و مسئولیت هایی که انقلاب بر دوش وی نهاده بود، یک مجتهد پرتلاش و یک قرآن شناس و مفسر عالی مقام بود که درعرصه فکر و نظر بر همگان پیشی گرفته بود.
او در صبر و استقامت و پشتکار تا رسیدن به هدف و مقصد، نمونه بی بدیلی بود که در تمام سالهای پرفراز و نشیب زندگی اش هر یک از ما دهها مصداق آن را به خاطر داریم.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم این ضایعه اسفناک و فقدان این شخصیت انقلابی و مبارز را به همه دوستداران انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه و مراکز علمی و دانشگاهی کشور، خاصه مقام معظم رهبری (مدظله) تسلیت عرض می نماید و همگان را به تأسی از آن چهره خدوم و پرتلاش و وظیفه شناس و نمونه صبر و بصیرت انقلابی که همه هستی و زندگی و خانواده اش را درراه پیشبرد اهداف عالیه انقلاب اسلامی و تقویت و حفظ یک پارچگی نیروهای انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم بکار گرفت، دعوت می نماید تا برای تحقق فرمایش امام راحل(ره)که فرمود: «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است»، همیشه در دفاع و تقویت ارکان نظام اسلامی حول محور مقام معظم رهبری (مدظله) پیشقدم و پیشگام باشند.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم