سالروز حماسه 19 دی

19dey2نوزدهم دیماه یادآور یکی از روزهای تاریخ ساز ایران اسلامی است.
روزی که مردم بصیر و هوشیار قم در حمایت از رهبر، مرجع و مقتدای خویش در برابر اهانت مزدوران پهلوی، شجاعانه به صحنه آمده و سینه خود را در برابر گلوله های سفاکان سپر کردند.

 

مردم قم با حرکت غیرتمندانه خود در 19 دی 1356 در حقیقت آخرین میخ را به تابوت حکومت در حال احتضار پهلوی کوبیدند و پایان ننگین این رژیم را رقم زدند.

 آنچه که در این حماسه ماندگار حائز اهمیت ویژه است، خروش و قیام توده های مردم در حمایت از روحانیت و مرجعیت است که از پیوند عمیق و ریشه دار مردم و روحانیت پرده برمی دارد.

به یقین عامل اصلی و مشترک پیروزی های ملت ایران در صد سال اخیر، تبعیت از رهبری¬های الهی و داهیانه روحانیت، مرجعیت و ولایت فقیه است که پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در قله این کامیابی ها قرار دارد. از این روی نقطه کانونی تلاش های دشمنان و عوامل داخلی آنان، پیوسته گسست این پیوند ماندگار و مبارک بوده است. تلاش مذبوحانه ای که در طول سالیان پس از انقلاب اسلامی نیز توسط جریانات سیاسی، فکری و فرهنگی منحرف پیگیری شده و نه تنها نتیجه ای در پی نداشته بلکه شکست و حذف همیشگی آنان را نیز به ارمغان آورده است.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، ضمن گرامی داشت حماسه 19 دی و تجدید پیمان با آرمان¬های شهدای گلگون کفن این روز، اعلام می دارد میثاق مردم با رهبری، مرجعیت و روحانیت ریشه در اعتقادات و باورهای عمیق دینی آنان داشته و توهمات برخی جریانات، برآمده از عدم شناخت کافی آنان از اوج دینمداری و هوشمندی ملت ایران است. ملاقات مردم ولایتمدار قم با مقام عظمای ولایت (مدظله العالی) در سالگرد این رویداد تاریخی، تجلی گاه اوج عشق و پیوند دوسویه امام و امت و مجالی برای بیعت مجدد با آرمان های والای انقلاب اسلامی خواهد بود.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
17 دی 1391