بيانيه به مناسبت فرا رسيدن روز جهاني قدس

qodsروز جهانی قدس امسال، در حالی فرا می رسد که ملت های مسلمان، افق های جدید و روشنی را پیرامون آرمان بزرگ آزادی قدس شریف، در مقابل خود یافته اند.
خیزش بزرگ بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان و سرنگونی جمعی از دیکتاتورهای مورد حمایت غرب، بار دیگر این حقیقت را به اثبات رساند که با حفظ وحدت و هوشیاری و توکل به خدا، پیروزی جبهه حق بر باطل امری ناگزیر و اجتناب ناپذیر است.

امروز سقوط هم پیمانان مرتجع آمریکا و اسرائیل در پی قیام های مردمی در کشورهای اسلامی، جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی را در سخت ترین شرایط قرار داده است.
از این روی جبهه استکبار با حمایت های بی دریغ از دیگر متحدان خویش در بحرین، عربستان و سایر حکام مستبد منطقه، خوش باورانه در پی آن است که روند بیداری اسلامی را در وضعیت موجود متوقف نماید. اما بی گمان هیچ قدرتی را یارای بازداشتن ملت های مسلمان از حرکت به سمت آزادی و رهایی از چنگال حکام وابسته و خودکامه نیست.
ایجاد درگیری های خونین در سوریه و ارسال نیرو و سلاح و مهمات با هدف دامن زدن به ناآرامی ها در این کشور نیز راهبرد دیگری است که جبهه غربی-عربی با پیگیری مجدانه آن در پی کاستن رنج ها و آلام شکست های اخیر خویش است.
اگرچه شکل دهی نظامی مبتنی بر اصول و قواعد مردم سالارانه یکی از وظایف مهم نظام حاکم سوریه است، اما این نکته را نباید از نظر دور داشت که شرایط فعلی این کشور تنها نوعی انتقام گیری از جبهه مقاومت ضد صهیونیسم میباشد.
شرایط حساس موجود اقتضای آن را دارد که همه صاحبان تأثیر خصوصاً دستگاه دیپلماسی کشورمان با حفظ هوشیاری و تحلیل دقیق و صحیح از اوضاع منطقه و جهان در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله)، از همه توان و ظرفیت خویش برای کسب موفقیت های بیشتر حرکت بیداری اسلامی و تحمیل شکست های جدید بر جبهه استکبار بهره گیرند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم با گرامیداشت روز جهانی قدس و تجدید میثاق با آرمان های بلند امام راحل (قدس سره) و رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله)، ضمن حضور در راهپیمایی روز قدس، از عموم امت خداجوی و روزه دار ایران اسلامی دعوت می کند با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی این روز بزرگ، بار دیگر رهایی فلسطین مظلوم از چنگال کثیف رژیم اشغالگر اسرائیل را فریاد زده و وحدت و هوشیاری امت اسلام را به نمایش بگذارند.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
25 مرداد 1391