بیانیه به مناسبت گرامی داشت 14 و 15 خرداد

نیمه خردادماه برای ملت ایران یادآور دو خاطره ماندگار و فراموش ناشدنی است.
15 خرداد 1342 در حقیقت مبدأ خیزش اسلامی ملت بزرگ ایران است. روزی که مردم قم، تهران و ورامین در اعتراض به دستگیری و تبعید مرجع و پیشوای خویش حضرت امام خمینی (قدس سره)، بی هیچ ترس و واهمه‌ای به خیابان‌ها آمدند و سینه خود را در برابر گلوله دژخیمان رژیم پهلوی سپر ساختند تا برای همیشه به الگویی از غیرت دینی و استبدادستیزی مبدل شوند.

حاکمان سیه‌دل و رو سیاه وقت تصور میکردند با دستگیری امام امت (قدس سره) و به خاک و خون کشیدن جمعی از مردان و زنان این مرز و بوم، خواهند توانست با خیال آسوده به حکومت طاغوتی و ظالمانه خویش ادامه دهند؛ اما راهنمایی‌های الهی آن امام عزیز و فهم و بصیرت مثال‌زدنی ملت ایران موجب شد که 15 سال بعد، پایه‌های سست حکومت پهلوی فرو ریخته و بزرگ‌ترین حادثه سیاسی قرن یعنی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به وقوع بپیوندد. انقلابی که همه مرزهای جغرافیایی را در نوردید و همه ملت‌های ستم‌کشیده و آزادی‌خواه سراسر دنیا را با خود همراه ساخت.
دشمنان و بدخواهان تصور آن را داشتند که با عروج خمینی کبیر (قدس سره) در 14 خرداد 1368 شعله‌های مشعل روشنی‌بخش انقلاب اسلامی به خاموشی گراییده و طوفان تفرقه و نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی را درنوردد؛ اما لطف بی انتهای الهی باز هم بر ملت ایران بارید و فرزند معنوی امام و یار فداکار آن پیر سفرکرده، سکان کشتی انقلاب را در دست گرفت.
ملت ایران و همه آزادگان جهان در این روز به مصیبتی عظیم مبتلا شدند؛ اما جانشین شایسته روح خدا، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با هدایت های امام گونه خویش بر این مصیبت عظیم مرهم نهاد و اینک با گذشت 23 سال از آن روز غم و اندوه، راه پرافتخار حضرت روح الله با رهبری مقام عظمای ولایت ادامه یافته و فریاد حق طلبی امام از زبان مسلمانان و مستضعفان جهان شنیده می شود.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن گرامیداشت قیام 15 خرداد و عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن بیست و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی امام امت، اعلام می‌دارد حرکت پر شکوه انقلاب اسلامی، امروز با رهبری‌های داهیانه خلف صالح آن حضرت هم‌چنان ادامه مسیر می‌دهد و شکل‌گیری بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و جهان نشان از افق‌های روشنی پیش روی این انقلاب شکوهمند دارد.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
15 خرداد 1391