بیانیه به مناسبت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و یارانش

هفتم تیرماه یادآور یکی از تلخ‌ترین خاطرات تاریخ انقلاب اسلامی است.
روزی که جمعی از مخلص‌ترین و فداکارترین یاران امام و انقلاب و در رأس آنان سیدالشهدای انقلاب اسلامی حضرت آیت الله دکتر بهشتی پس از ماهها ترور شخصیت و تخریب ناجوانمردانه توسط بدخواهان، هدف سوء قصد وحشیانه منافقان کوردل قرار گرفتند و پس از عمری زندگی مجاهدانه شهد شیرین شهادت را نوشیدند.

مظلومیت آن شهید بزرگوار در دوران حیات خویش که از تبلیغات مخرب و ظالمانه دشمنان انقلاب نشأت می گرفت، به گونه‌ای بود که امام راحل (قدس سره) داغ شهادتش را در مقایسه با این غربت و مظلومیت، کوچک و کم‌اهمیت دانستند.
موج ترور شخصیت بزرگان انقلاب که تنها یکی از نقشه‌های دشمنان کینه‌توز برای از پا انداختن جریان انقلاب بود، فقط در بستر ناآگاهی و ساده‌انگاری گروه‌هایی از جامعه و اثرپذیری آنان از نقشه‌های مزورانه و پیچیده دشمنان، توان رشد و فراگیری را داشت.
بی‌تردید دشمن هیچ‌گاه از تلاش در جهت تضعیف پایه‌های نظام و سلب اعتماد مردم از بازوان انقلاب و رهبری منصرف نخواهد شد و هم‌چنان نقشه‌های شومی را در دستور کار خود خواهد داشت.
اما آنچه که می‌تواند از تکرار تجربه تلخ هفتم تیرماه 1360 جلوگیری کند، توجه به اوامر و منویات رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی)، تقویت بصیرت و آگاهی سیاسی توده‌های اجتماع و ممانعت از فرصت‌طلبی و میدان‌داری عناصر بی‌ریشه‌ ای است که در روزهای سخت این انقلاب هیچ‌گاه از خود صداقت نشان نداده و در کنار این ملت نبوده‌اند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن تسلیت سی و یکمین سالروز شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و جمعی از یاران وفادار ایشان، یاد و خاطره آن اسوه جهاد، فقاهت، تعهد، شجاعت، کاردانی، ولایت‌پذیری و تقوای سیاسی را گرامی داشته و همگان خصوصاً سیاسیون را به الگوگیری از سیره پندآموز آن شهید بزرگوار دعوت می‌کند.

مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم
7 تیر 1391