بمناسبت سی و هفتمین سالگرد قیام خونین 19دی قم

http://mhpir.ir/images/picture/mozuee/19dey2.jpgقم مبدأ شکل گیری و آشیانه اصلی انقلاب شکوهمند اسلامی است. نقش مردم قم در رویش، رشد و به ثمر نشستن شجره طیبه انقلاب اسلامی، نقشی بی بدیل و غیر قابل انکار است. حرکت اسلامی و انقلابی مردم ایران بر ضد رژیم منحوس پهلوی، در 15خرداد 1342 و حتی پیش از آن، از شهر مقدس قم و به پیشتازی مردم بصیر و آگاه این دیار آغاز شد و پس از فراگیر شدن این خیزش بزرگ اسلامی نیز، مردم قم با بصیرت و شجاعت مسبوق به سابقه خویش، از پای ننشستند و تا پیروزی نهایی به حمایت و اطاعت از رهبری نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره الشریف) پرداختند.
حرکت انقلابی مردم قم در 19 دی 1356 در حقیقت آخرین میخ بر تابوت حکومت طاغوت بود که با پیگیری آن در سایر نقاط کشور به پیروزی افتخارآمیز و عبرت آموز حق بر باطل منتهی شد.
در این روز تاریخی، مردم قم در پاسخ به اهانت بی سابقه مزدوران رژیم به امام امت و در حمایت از مرجعیت شیعه و رهبری نهضت اسلامی، جان بر کف به میدان آمدند و سینه خویش را در برابر گلوله دژخیمان رژیم پهلوی سپر کردند تا برای همیشه تاریخ به الگوی ولایت مداری و بصیرت تبدیل شوند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره یوم الله 19 دی و شهدای گلگون کفن به حق پیوسته در این روز بزرگ، اعلام می دارد مردم قم اکنون نیز با گذشت 37 سال از آن روز به یاد ماندنی، با همان بصیرت و استقامت پای اصول و ارزش های انقلاب اسلامی و حمایت و تبعیت از ولایت فقیه ایستاده اند و در این راه پر افتخار آماده هرگونه حماسه آفرینی و جان نثاری هستند.

والسلام
مجمع هماهنگی پیروان امام ورهبری استان قم