قم بمناسبت سی وششمین سالگرد قیام خونین 19دی قم

http://mhpir.ir/images/picture/mozuee/19dey2.jpgنقش قم و مردم بصیر و زمان‌شناس آن در تحولات تاریخ معاصر ایران اسلامی، نقشی بی‌بدیل و تعیین‌کننده است. نگاهی به تاریخ پرافتخار قم مؤید این نکته است که مردم قم پیوسته پیشتاز و پیش‌قراول عرصه دفاع از حریم دین و مقدسات و اولیای آن بوده‌اند.
حماسه ماندگار 19 دی 1356 یکی از بزنگاه‌های تاریخی است که مردم قم طی آن با حضوری جانانه، اوج حمیت و غیرتمندی خویش را نسبت به ارزش‌های دینی و مکتبی به اثبات رساندند.
قلم به دستان مزدور رژیم منحوس پهلوی چنین می‌پنداشتند که با اتهام‌پراکنی و اهانت به رهبری نهضت می‌توانند از قدر و منزلت آن در دیدگاه مردم کاسته و موفق به ایجاد شکاف و فاصله میان رأس و بدنه نهضت اسلامی شوند؛ اما حضور به موقع مردم قم و نثار خون‌های پاک شهدای 19 دی در دفاع از حریم نورانی ولایت و مرجعیت و مقام والای حضرت امام خمینی (قدس سره الشریف) پیوند عمیق و اعتقادی امام و امت را به نمایش گذاشت.
اهمیت حماسه 19 دی آن‌گاه روشن‌تر می‌شود که بدانیم این واقعه، نقطه آغاز قرار گرفتن رژیم وابسته پهلوی در شیب تند سقوط بود. این حماسه تاریخی تجلی اوج عشق و دلدادگی ملت مسلمان ایران به مقام شامخ ولایت و مرجعیت بود؛ نکته‌ای که دشمنان و بدخواهان هیچ‌گاه در فهم و درک آن موفق نبوده و از این رو سیلی‌های محکم و غافلگیرکننده‌ای را از مردم ایران تجربه کرده‌اند.
مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم ضمن گرامی‌داشت حماسه تاریخی 19 دی و ادای احترام به مقام شهدای گلگون‌کفن این روز و با دعوت از اقشار مختلف مردم قم برای حضور در مراسم سالانه دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، بیعت مجدد خود را با آرمان‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی اعلام می‌دارد.
 والسلام
مجمع هماهنگی پیروان امام ورهبری استان قم