آیت الله اراکی: دشمنی و زیاده خواهی آمریکا حد و مرزی ندارد

27-8-93 7حضرت آیت الله اراکی(حفظه الله) شب گذشته در نشست ماهانه مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم فرمودند: در برخی از روایات در منابع دینی ما بیان شده است که در آینده قومی از تبار سلمان خواهند آمد که از تبلیغات و فضاسازی های منفی و جنگ روانی ها هراسی به دل راه نخواهند داد و در آیات قرآن کریم تاکید شده است که عمده ترین مشکل جامعه اسلامی، بازگشت و پیمان شکنی با خدا و پیامبر(صلی الله علیه وآله) است.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه افزودند: اطاعت و یاوری رهبری از مهم ترین ویژگی مومنان است که امت انقلابی ایران بر آن پایبند بوده است و به نظر می‌رسد امتی که خداوند وعده داده است و قومی که خداوند فرموده در آینده عهده‌دار مسئولیت بزرگ خواهد شد، همین امت انقلابی ایران است.

ایشان با اشاره به ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) افزودند: صحنه کربلا، صحنه وفای به عهد و اطاعت و نصرت بود. و اصحاب و یاران سیدالشهدا(علیه السلام) وفاداران این دو پیمان بودند. لذا وقتی پس از نبرد و جراحت بر زمین می‌افتادند، این آیه کریمه را تلاوت می‌کردند که : «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدِیلاً»

ایشان به مشکلات جامعه اسلامی در طول تاریخ اشاره کردند و فرمودند: مشکل جامعه اسلامی از روز اول پیمان شکنی و عدم اطاعت از ولایت بود، در قرآن کریم به دو ظلم فردی و اجتماعی اشاره شده است که خانه نشینی حضرت علی(علیه السلام) از مصادیق ظلم اجتماعی بود. بزرگ ترین ظلم اجتماعی در طول تاریخ روی گردانی از نعمت بزرگ رهبری حضرت علی(علیه السلام) بود که جامعه اسلامی از آن محروم شد.

حضرت آیت الله اراکی در ادامه به تبیین نقش منافقان و پیمان شکنان در طول تاریخ پرداختند و فرمودند: پیمان شکنان منافقانی هستند که ابتدا مدعی همراهی هستند و در صحنه انقلاب حضور پیدا می کنند اما بعد پیمان شکنی می کنند، بزرگ ترین و برجسته ترین شاخصه منافقان پیمان شکنی است.

ایشان به چهره منفور آمریکا در دنیا اشاره کردند و فرمودند: چهره آمریکا برای دنیا روشن است و منافقان در کشور سعی در ترساندن ما از آمریکا داشته و دارند و گفتند کوتاه بیایید. کوتاه آمدن در مقابل آمریکا حد و مرزی ندارد، حکومت مصر بیش از سی سال حلقه به گوش محض آمریکا بود و هر آن چه به آن ها امر شد انجام دادند اما مشکلات این کشور حل نشد و به عنوان مثال بیکاری و مشکلات اقتصادی و سیاسی در مصر بیداد می کند. عربستان نیز به عنوان حلقه به گوش آمریکا از مشکلات بسیاری برخوردار است و افراد بی سواد بسیاری دارد. در این دوران نفاق به پایان خواهد رسید و تضعیف جبهه مقاومت پایان خواهد یافت.

آیت الله اراکی با تاکید بر این که ایجاد چنددستگی و تفرقه و خون ریزی بین گروه های مختلف از اقدامات مهم منافقین است، ابراز داشتند: نباید اجازه دهیم در قم مسجد ضرار درست شود، قم مرکز انقلاب و امام است. نخستین خطری که قم را تهدید می کند این است که باید مراقب بود برای ما مرجع انگلیسی نسازند. هیئت های حسینی قم همیشه پیشتاز انقلاب و پرچمدار جریان خط امام و رهبری بوده اند اما امروز پول در برخی هیئت های قمی تقسیم می شود تا علیه خط رهبری و امام رفتار کنند.

ایشان با انتقاد از یک هیئت عزاداری در قم، فرمودند: در هیاتی مداحی می آید و افراد را لعن می کند و می گوید هرکسی قبول نکند بر وی هم لعنت بفرستید؛ مگر رهبر انقلاب اسلامی، حضرات آیات عظام وحید خراسانی و مکارم شیرازی ...  اعلام نکردند این کارها حرام است؟ آیا باید در قم به مرجعیت و انقلاب توهین شود و علیه خط امام و رهبری این گونه اقدام شود و همه ساکت باشند و هیچ عکس العملی نشان ندهند؟

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه هدف این توطئه های بزرگ و پیچیده براندازی نظام است، اظهار داشتند: امروز مسئله قمه زنی و لعن مطرح نیست که آن را مطرح کرده اند؛ هدف دشمنان، تضعیف انقلاب و خط امام و رهبری و شورش در آینده است. این اقدامات، با هدف براندازی است و می خواهند براندازی نظام را از روی مرجع ساخته انگلیس با ابزار هیئت حسینی شروع کنند. هیئات حسینی قم باید الگو باشند، انقلاب پیشتاز برائت از دشمنان رسول خدا و امیرالمومنین(علیه السلام) است؛ مگر جوانانی که در دوران دفاع مقدس خون دادند پیشتازان برائت نبودند و مگر صدام تجسم دشمنان اهل بیت نبود؟ مگر رزمندگان ما نیستند که با داعش می جنگند، بچه های ناب انقلاب بی صدا در حال جنگ هستند و ما هنوز داریم خون می دهیم؛ حرم حضرت زینب(سلام الله علیها)، سامرا، کربلا، نجف و ولایت علی(علیه السلام) را در سوریه و عراق چه کسانی نگاه داشته اند؟

ایشان افزودند: افراد بی انصاف انقلابیون را متهم به این می کنند که اهل برائت نیستند، برائتی که آمریکا می خواهد ما اهل آن نیستیم؛ ما اهل برائتی هستیم که  امام صادق(علیه السلام) تبیین کرده اند و فرمودند به مساجد اهل سنت بروید و با آن ها زندگی کنید. اهل سنت بدنه جامعه اسلامی و امانت رسول خدا (صلی الله علیه و آله)هستند و ما باید آن ها را برای ظهور آماده کنیم و با اهل بیت(علیهم السلام) آشنا سازیم و با معارف اهل بیت آشتی دهیم؛ چرا کاری می کنید که بدنه جامعه اسلامی از حسین بن علی(علیه السلام) جدا شود؟

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه فرمودند: آیا با اهل سنت مراسم عزاداری برگزار کردن رفتار حسینی است یا کشتن و خون ریختن؟ چه کسانی در رکاب حضرت علی(علیه السلام) در جنگ با معاویه می جنگیدند؟ فکر می کنید همه شیعه اثنی شعری بودند؟ مگر چه کسانی پای درس امام صادق بودند؟ مگر درب خانه امام صادق(علیه السلام) به روی شیعه و سنی باز نبود؟ ما موظف هستیم بدنه جامعه اسلامی را برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آماده و تربیت کنیم.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در انتقاد به کسانی که بین شیعه و سنی اختلاف افکنی می کنند اظهار داشتند: اگر شما راست می گویید شیعه هستید چرا یک مرتبه مشاهده نکردیم به جای قمه زنی، از معارف حسینی و اهداف قیام امام حسین(علیه السلام) سخن بگویید.

آیت الله اراکی در ادامه به برخی حواشی که وارد شعائر حسینی گشته اشاره کردند و فرمودند: مگر امام صادق(علیه السلام) قمه می زد یا مراجع تقلید قمه زده اند؟  چرا اصرار دارید آن را پیشانی شیعه کنید؛ در دهه اول محرم چه کردند و ماهواره های انگلیسی دائم می گفتند در خیابان ها قمه بزنید. سامرا شهری است که اغلب ساکنان آن اهل سنت هستند سال هاست که همین اهل سنت از شیعیان پذیرایی می کنند، بزرگان نقل کرده اند فرد مداحی هرروز در سامرا روضه حضرن زهرا(سلام الله علیها) می خواند که پس از پیگیری با چند واسطه متوجه شدند فردی در سفارت انگلیس بانی این روضه خوانی بوده است. بنده اطلاع دارم امروز کسانی به نام تاجر پیدا شده اند که پول از عربستان و سفارت انگلستان می گیرند و خرج قمه زنی می کنند و به هیئاتی که قمه زنی کنند اهدا می کنند.

آیت الله اراکی افزودند: امروز دشمنان می خواهند ایران را به سوریه تبدیل کنند و سنی های ایران را که در جنگ و انقلاب حضور داشتند، در نقاط مختلف کشور علیه شیعیان بکار بگیرند باید امروز هوشیار باشیم و بحث وحدتی که رهبری بر آن تاکید دارد همان است که امام صادق(علیه السلام) گفته است. امام صادق(ع) با اهل سنت چه رفتار و کرداری داشتند که علمای آن ها پای منبر ایشان بودند؛ رهبری نیز می گوید همین گونه رفتار کنید و همان سخنانی است که آیت الله العظمی بروجردی و مراجع راستین بر آن تاکید داشته اند.

سه شنبه 27 آبان 1393